Опис на производот

UHMWPE јаже за плетенка

Јажињата од полиетилен со ултра висока молекуларна тежина (UHMWPE) се 7-9 пати посилни од челик со еднаква тежина.
Освен тоа, јажињата UHMWPE се побезбедни од жичаните јажиња. Во случај да се скрши јажето, јажето за виткање UHMWPE не е лесно да се врати од жичаното јаже поради неговите карактеристики со мала тежина.
Се смета за најдобро влакно за влечење, морски и индустриски апликации.
Ултра висок затегнувач 
Мала тежина и пливање
 Ниска јачина
Лow коефициент на триење
Повеќе дополнителни додатоци: напрсток, кука, окови, штитник за шафови
Параментатори на производот
Дијаметар

Сила на кршење
инчи
мм
килограм
lb
1/8
3
800
1798 година
3/16
5
2200 година
4944
1/4
6
3500
7865
5/16
8
5500
12360
3/8
10
8100
18202 година
7/16
11
11000
24719
1/2
12
14000
31461
9/16
14
23750
53371
5/8
16
30900
69438
*достапна боја: сива, жолта, сина, зелена, црвена, итн
*структура: 12 прамен единечна плетенка
Пакување на производот
Стил на пакување
Сите видови на стилови на пакување се достапни во нашата фабрика:
1. Внатрешно пакување: бандаж, серпентина, калем, рамка за риби, школка од мида, пластични кеси, пластични тапани, ткаени кеси, картони или по потреба;
2. Надворешно пакување: ткаена торба, картон или по потреба.
Техника на производство
Препорачај производи

Нашите главни производи вклучуваат:

Јаже за прицврстување: приклучна линија, линија на сидро, линија на браници, комплети за прицврстување, приклучна линија за банџи, итн
Јаже за изведба: статичко јаже за качување, јаже за едрење
UHMWPE јаже: јаже за крик, мека оков
Јаже за комунални услуги: јаже за влечење, јаже за пакување, поводник за кучиња

Контактирајте не
Начинот на кој е спакуван предметот може да биде она што ги привлекува потрошувачите. Поради оваа причина, има шеми на бои, дизајни и типови за потрошувачите да се читаат со леснотија. Има добиено патент за корисен модел. Информациите за услуги на клиентите ќе се појават на овој производ, како начин да им се даде на потрошувачите начин да контактираат со компаниите и да даваат повратни информации или да поставуваат прашања. Има добиено патент за корисен модел.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање