Јаже за животни

Поводник за јаже (доводи за кучиња) е направен од јаже кое се одликува со голема цврстина. Тоа им овозможува на луѓето цврсто да го фатат поводникот ако големото куче се обиде да го повлече за време на прошетка. Оводот на јажето и хардверот на поводникот се сите цврсти, што го прави совршен за поголеми кучиња. Овој вид поводник е погоден за кучиња со средна и голема големина.


Работи од 2004 година

Shandong Santong Rope Co. Ltd е основана во 2004 година, која ја освои наградата на Националното претпријатие за висока технологија и се обврза да Р&Г и производство на врвни јажиња, вклучително и употребувани морски јажиња, како што се јажиња за прицврстување, пристанишни линии, линии за прицврстување и браници, и јажиња за винч, јажиња за влечење, спасувачки јажиња, јажиња за скијање вода, јажиња за качување, јажиња за шатори и јажиња за хамак, кои се широко користени во индустриите на морска, воена, отворена, домаќинство, одмор и спорт.

 

Користење на висококвалитетни материјали

Изградбата на нашите јажиња вклучува традиционално извртување со три нишки и дијамантско плетење со осум, 12, 16, 24, 32 и 48 прамени. Покрај тоа, се произведуваат и 12 и 18 прамени цврсти плетени јажиња. Сите материјали, вклучувајќи најлон, полиестер, MFP, PE, памук и UHMWPE се достапни во нашата фабрика. Тие јажиња се широко извезени ширум светот, а нашата компанија добива многу пофалби од нашите клиенти.

 

1. Преглед

1) Место на потекло : Шандонг Кина

2) Минимална нарачка (MOQ): 100 ЕЕЗ по ставка

3) Услови за трговија : FOB и EXW сите се достапни.

4) Плаќање : T/T, Western Union, PAYPAL

5) Пакување :Спакувано со школка, PP торба, ткаена торба итн.

6) Време на производство : 15-35 денови

7) Услови на плаќање: 30% авансно плаќање од ТТ, 70% салдо треба да се исплати пред да се вчита.

8) OEM/ODM: Прифатливо

9) Материјал: најлон, полиестер, PP, PE, винилон, памук

10) Апликација: костим, хамак, шатор, качување, скијање, играчка за домашни миленици, пловење, знаме, јач, влечење, пакување, спорт, одмор, автопат, железница, аеродром и владина конструкција.

11) Гаранција : 3 месеци

 

2. Тип на бизнис: Производител, трговско друштво

 

3. Адреса на фабриката : Индустриски парк Чаокван, Феиченг, Шандонг, Кина

 

4. Видови производи : Нашите производи вклучуваат морски јажиња, јажиња за виткање, јажиња за качување,јажиња за пакување, борбени јажиња, итн.

 

5. Карактеристики на производот :

Лесен за ракување, мазен на рацете

Останува флексибилност во текот на целиот живот

Специфично дизајниран за да обезбеди одлична сила и апсорпција на удари

Нуди предвидливо и контролирано издолжување, помалку истегнување

Отпорен на УВ зраци, масло, мувла, абразија и гниење

Водоотпорен и брзо сушење, задржување на бојата

 

6. ФОБ пристаниште : пристаниште Кингдао

 

7. Сертификати за квалитет : ISO9001, SGS, CE, итн.

 

8. Прилагоден процес

Чекор 1.Прашај

Комуникација:кажете ни го барањето за јаже што ви треба преку текст или слика.

Анализа:разговарајте со нашите техничари за занаетот.

 

Чекор 2. Примерок

Планирање: Изберете соодветна машина и технологија.

Доказ: Направете примероци според вашето барање и спецификација.

Потврди: Испратете го приспособениот примерок до клиентот за проверка.

 

Чекор 3. Масовно производство

Производство: Производство на стоки според примерокот потврден од клиентите.

Контрола на квалитет: Тестирајте го јажето за време на производството.

Постобработка: прикачете ги додатоците и позанимавајте со другите детали.

Пакување: Приспособен метод на пакување според барањата на клиентите.

Залиха: складирајте ги подготвените јажиња за испраќање во нашето складиште

Испорака: Транспортирајте ја вашата стока каде што сакате.

 

Чекор 4. По продажба

Континуирано следење.

Повратни информации: Одржувајте контакт и препорачајте сродни производи.

 

9. Сизобилство

Примерокот може да се испорача за 3-5 дена.

 

10. Контрола на квалитет:

Мострите за претпродукција ќе бидат достапни пред производството

Прва инспекција на производот

Инспекција во тек

Инспекција пред испорака

Инспекција на полнење на контејнери

 

11. Главни пазари:

Азија

Австралија 

Централно/Јужна Америка

Источна Европа 

Блискиот Исток/Африка

Северна Америка

Западна Европа


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English
العربية
Deutsch
Español
français
italiano
日本語
한국어
Português
русский
简体中文
繁體中文
Afrikaans
አማርኛ
Azərbaycan
Беларуская
български
বাংলা
Bosanski
Català
Sugbuanon
Corsu
čeština
Cymraeg
dansk
Ελληνικά
Esperanto
Eesti
Euskara
فارسی
Suomi
Frysk
Gaeilgenah
Gàidhlig
Galego
ગુજરાતી
Hausa
Ōlelo Hawaiʻi
हिन्दी
Hmong
Hrvatski
Kreyòl ayisyen
Magyar
հայերեն
bahasa Indonesia
Igbo
Íslenska
עִברִית
Basa Jawa
ქართველი
Қазақ Тілі
ខ្មែរ
ಕನ್ನಡ
Kurdî (Kurmancî)
Кыргызча
Latin
Lëtzebuergesch
ລາວ
lietuvių
latviešu valoda‎
Malagasy
Maori
Македонски
മലയാളം
Монгол
मराठी
Bahasa Melayu
Maltese
ဗမာ
नेपाली
Nederlands
norsk
Chicheŵa
ਪੰਜਾਬੀ
Polski
پښتو
Română
سنڌي
සිංහල
Slovenčina
Slovenščina
Faasamoa
Shona
Af Soomaali
Shqip
Српски
Sesotho
Sundanese
svenska
Kiswahili
தமிழ்
తెలుగు
Точики
ภาษาไทย
Pilipino
Türkçe
Українська
اردو
O'zbek
Tiếng Việt
Xhosa
יידיש
èdè Yorùbá
Zulu
Тековен јазик:Македонски