SHANDONG SANTONG ROPE CO.,LTD

 

 

Опис на производот

Име на производ

брза продажба  пристаниште линии

Материјал

најлон, полиестер, полипропиленско јаже 

Дијаметар

6мм-10мм

Должина

Како ваше барање

Боја

Бела, жолта, сина, црвена или прилагодена

Градба

3 прамен извртени

Карактеристики

(1) Лесен за ракување

(2) Останува флексибилност во текот на целиот живот

(3) Специфично дизајниран за да обезбеди одлична сила, задржување на бојата.

(4) Нуди предвидливо и контролирано издолжување

(5) Отпорен на УВ-зраци, масло, мувла, абразија и гниење, помалку се протега

Време на испорака

10-30 дена (во зависност од нарачката Количина)

ФОБ пристаниште

Пристаниште Кингдао

Плаќање

(1)Начини на плаќање: T/T или L/C по видување

(2) обично 30% T/T однапред и лево 70% во однос на копијата на B/L

(3) на купувачот ќе му се плаќа дополнително’s страна

Сертификација

CE, ISO, BV, SGS

Слики

 

 

 

Стил на пакување

Сите видови на стилови на пакување се достапни во нашата фабрика, како што се бандаж, калем, калем, рамка за риби, 

школка од мида, пластични кеси, пластични тапани, ткаени кеси, картони и палети.

 Што најмногу ве загрижува?

Сертификација! Квалитет! Потребно за тензија! Испорака!

Компанијата е CE, ISO и BV сертифицирана!

Изложба

 

нашата компанија

Нашата компанија е а професионален производител на јажиња, мрежи, канап и нов материјал од пластични влакна за проект, основан во септември 2004 година, лоциран во градот Феихенг, провинцијата Шандонг, Кина.

   Нашите производи ги вклучуваат сите видови јажиња, како што се плетени јажиња, дијамантски плетени јажиња, цврсти плетени јажиња, шупливи плетени јажиња, двојни плетени јажиња, линија за пакување, појас, најлонски јажиња, ПП јажиња, полиестерски јажиња, јажиња, пластични јажиња, , конопни јажиња, PE јажиња, пристанишни линии, сидро линии, жици, врвни јажиња, специјални јажиња, мрежа, хамак и така натаму.

   Овие производи се широко користени во облека, миленичиња, играчки, хамак, шатор, качување, пловење, сурфање, кампување, експедиција, спасување, знаме, јахта, влечење, пакување, спортско слободно време, земјоделство, рибарство, морски, навигација и војска.

   Нашите производи се извезуваат во САД, Обединетото Кралство, Германија, Холандија, Австралија, Нов Зеланд, Дубаи, Саудиска Арабија и Југоисточна Азија итн. уживајќи во висока репутација со конкурентна цена и супериорен квалитет.

   Да ги направиме клиентите задоволни е наша вечна потрага. Инсистирајќи на духот на кредитно вкоренети, задржувајќи го истражувањето и иновациите, би сакале да воспоставиме тројство на клиенти, персонал и претпријатие. Добредојдовте домашни и странски клиенти во нашата компанија за да поставите долгорочни пријателски деловни односи во блиска иднина.

 

Машина за тестирање на силата

Нашиот систем за контрола на квалитетот и тестот за јачина ја покриваат секоја процедура, од набавка на материјали, обработка на производи, проверка на лице место, пакување и финална проверкаn.

 

Најчесто поставувани прашања

1.П: кои се вашите главни производи?

  А: Нашите производи вклучуваат морски јажиња , јажиња за виткање , јажиња за качување , јажиња за пакување , борбени јажиња итн 

2.П: Дали се вашиот производител или трговска компанија?

  А: Ние сме водечки и професионален производител на OEM со сопствена фабрика. Имаме искуство во производство на јажиња повеќе од 10 години.

3.П:Како гарантирате време за испорака?

 А: Нашата компанија отвори нови работилници и имаме повеќе од 150 работници на нашите производни линии. Исто така, воспоставивме начин на научен менаџмент од нарачка до производство. И имаме трговци со полно работно време за да се увериме во времето на испорака.

4.П: Кои земји сте извезувале?

 А: Добивме значителен пазарен удел на пазарот во Европа, Северна Америка, Блискиот Исток и Југоисточна Азија. Се надеваме дека нашите производи можат да им служат на луѓето ширум светот.

 
Нашиот бренд SanTong е широко познат и се здоби со признание од купувачот на странскиот пазар. Неговите материјали може да бидат најлон, полиестер, PP, PE, полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина итн. Shandong Santong Rope Co., Ltd се фокусира на обезбедување професионално осигурување на квалитет за клиентите. Неговите материјали може да бидат најлон, полиестер, PP, PE, полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина итн.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Препорачано
Сите тие се произведени според најстрогите меѓународни стандарди. Нашите производи добија корист и од домашниот и од странскиот пазар.
Тие сега нашироко извезуваат во 200 земји.
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски