Приклучете јаже

Приклучните линии го обезбедуваат вашиот брод на пристаништето или на другиот брод кога рафтинг, привремено или полутрајно.

Работи од 2004 година

Shandong Santong Rope Co. Ltd е основана во 2004 година, која ја освои наградата на Националното претпријатие за висока технологија и се обврза да Р&Г и производство на врвни јажиња, вклучително и употребувани морски јажиња, како што се јажиња за прицврстување, пристанишни линии, линии за прицврстување и браници, и јажиња за винч, јажиња за влечење, спасувачки јажиња, јажиња за скијање вода, јажиња за качување, јажиња за шатори и јажиња за хамак, кои се широко користени во индустриите на морска, воена, отворена, домаќинство, одмор и спорт.

 

Користење на висококвалитетни материјали

Изградбата на нашите јажиња вклучува традиционално извртување со три нишки и дијамантско плетење со осум, 12, 16, 24, 32 и 48 прамени. Покрај тоа, се произведуваат и 12 и 18 прамени цврсти плетени јажиња. Сите материјали, вклучувајќи најлон, полиестер, MFP, PE, памук и UHMWPE се достапни во нашата фабрика. Тие јажиња се широко извезени ширум светот, а нашата компанија добива многу пофалби од нашите клиенти.

 

1. Преглед

1) Место на потекло : Шандонг Кина

2) Минимална нарачка (MOQ): 100 ЕЕЗ по ставка

3) Услови за трговија : FOB и EXW сите се достапни.

4) Плаќање : T/T, Western Union, PAYPAL

5) Пакување :Спакувано со школка, PP торба, ткаена торба итн.

6) Време на производство : 15-35 денови

7) Услови на плаќање: 30% авансно плаќање од ТТ, 70% салдо треба да се исплати пред да се вчита.

8) OEM/ODM: Прифатливо

9) Материјал: најлон, полиестер, PP, PE, винилон, памук

10) Апликација: костим, хамак, шатор, качување, скијање, играчка за домашни миленици, пловење, знаме, јач, влечење, пакување, спорт, одмор, автопат, железница, аеродром и владина конструкција.

11) Гаранција : 3 месеци

 

2. Тип на бизнис: Производител, трговско друштво

 

3. Адреса на фабриката : Индустриски парк Чаокван, Феиченг, Шандонг, Кина

 

4. Видови производи : Нашите производи вклучуваат морски јажиња, јажиња за виткање, јажиња за качување,јажиња за пакување, борбени јажиња, итн.

 

5. Карактеристики на производот :

Лесен за ракување, мазен на рацете

Останува флексибилност во текот на целиот живот

Специфично дизајниран за да обезбеди одлична сила и апсорпција на удари

Нуди предвидливо и контролирано издолжување, помалку истегнување

Отпорен на УВ зраци, масло, мувла, абразија и гниење

Водоотпорен и брзо сушење, задржување на бојата

 

6. ФОБ пристаниште : пристаниште Кингдао

 

7. Сертификати за квалитет : ISO9001, SGS, CE, итн.

 

8. Прилагоден процес

Чекор 1.Прашај

Комуникација:кажете ни го барањето за јаже што ви треба преку текст или слика.

Анализа:разговарајте со нашите техничари за занаетот.

 

Чекор 2. Примерок

Планирање: Изберете соодветна машина и технологија.

Доказ: Направете примероци според вашето барање и спецификација.

Потврди: Испратете го приспособениот примерок до клиентот за проверка.

 

Чекор 3. Масовно производство

Производство: Производство на стоки според примерокот потврден од клиентите.

Контрола на квалитет: Тестирајте го јажето за време на производството.

Постобработка: прикачете ги додатоците и позанимавајте со другите детали.

Пакување: Приспособен метод на пакување според барањата на клиентите.

Залиха: складирајте ги подготвените јажиња за испраќање во нашето складиште

Испорака: Транспортирајте ја вашата стока каде што сакате.

 

Чекор 4. По продажба

Континуирано следење.

Повратни информации: Одржувајте контакт и препорачајте сродни производи.

 

9. Сизобилство

Примерокот може да се испорача за 3-5 дена.

 

10. Контрола на квалитет:

Мострите за претпродукција ќе бидат достапни пред производството

Прва инспекција на производот

Инспекција во тек

Инспекција пред испорака

Инспекција на полнење на контејнери

 

11. Главни пазари:

Азија

Австралија 

Централно/Јужна Америка

Источна Европа 

Блискиот Исток/Африка

Северна Америка

Западна Европа


Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски