Име на производ

Високи перформанси PE/PP издлабено плетено јаже за крик или пловење

Материјал

ЈП, ПП итн

Дијаметар

4mm или може да се прилагоди

Должина

Како ваше барање

Боја

Бела, жолта, сина, црвена или прилагодена

Градба

извртено, двојна плетенка, цврста плетенка, дијамантски плетенка, 8/ 12/ плетенка со 16 прамени итн.

Карактеристики

(1) Лесен за ракување

(2) Останува флексибилност во текот на целиот живот

(3) Специфично дизајниран за да обезбеди одлична сила, задржување на бојата.

(4) Нуди предвидливо и контролирано издолжување

(5) Отпорен на УВ-зраци, масло, мувла, абразија и гниење, помалку се протега

Време на испорака

10-30 дена (во зависност од нарачката Количина)

ФОБ пристаниште

Пристаниште Кингдао

Плаќање

(1)Начини на плаќање: T/T или L/C по видување

(2) обично 30% T/T однапред и лево 70% во однос на копијата на B/L

(3) на купувачот ќе му се плаќа дополнително’s страна

Сертификација

CE, ISO, BV, SGS

 
Опис на производот
Опис на производот

UHMWPE плетено јаже

Јажињата од полиетилен со ултра висока молекуларна тежина (UHMWPE) се 7-9 пати посилни од челик со еднаква тежина.
Освен тоа, јажињата UHMWPE се побезбедни од жичаните јажиња. Во случај да се скрши јажето, јажето за виткање UHMWPE не е лесно да се врати од жичаното јаже поради неговите карактеристики со мала тежина.
Се смета за најдобро влакно за влечење, морски и индустриски апликации.
Ултра висок затегнувач 
Мала тежина и плови
Ниска јачина
Низок коефициент на триење
Повеќе дополнителни додатоци: напрсток, кука, окови, штитник за шафови
 
 
Пакување на производот
Пакување на производот
Стил на пакување
Сите видови на стилови на пакување се достапни во нашата фабрика:
1. Внатрешно пакување: бандаж, серпентина, калем, рамка за риби, школка од мида, пластични кеси, пластични тапани, ткаени кеси, картони или по потреба;
2. Надворешно пакување: ткаена торба, картон или по потреба.
Техника на производство
Техника на производство
 
 
 
Препорачај производи
Препорачај производи

Нашите главни производи вклучуваат:

Јаже за прицврстување: приклучна линија, линија на сидро, линија на браници, комплети за прицврстување, приклучна линија за банџи, итн
Јаже за изведба: статичко јаже за качување, јаже за едрење
UHMWPE јаже: јаже за крик, мека оков
Јаже за комунални услуги: јаже за влечење, јаже за пакување, поводник за кучиња
 
Контактирајте не
Логото и бојата на овој производ им помагаат на потрошувачите да го препознаат и идентификуваат брендот и компанијата. Тоа го прави својот бренд да се издвојува од своите конкуренти. Произведен е од фабрика со сертификат ISO9001. Производот испраќа порака која пренесува стил, цел и вредности. Може брзо да ги привлече очите на купувачот за неколку секунди, давајќи му причина на купувачот да ја земе робата и да го купи. Произведен е од фабрика со сертификат ISO9001.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски