Компанијата организира физички преглед на вработените

2021/01/30

Со континуираното подобрување на компанијата'на системот на благосостојба, со цел да се обезбеди здравјето на вработените, да се подобри нивното професионално здравје и да се стимулира нивниот ентузијазам за работа, компанијата'годишната активност за физички преглед на вработените започна повторно на 25 декември 2020 година.

За физичкиот преглед, Општинскиот центар за контрола и превенција на болести организира лекари и стручни лица кои со професионален автобус ќе одат до претпријатието за преглед на лице место, што е попогодно за вработените. Ставките за физички преглед вклучуваат рутина на крв, рутина на урина, крвен притисок, интерна медицина, електрокардиограм, рендген на граден кош, итн. Целиот процес на физички преглед е уреден, стандардизиран и разумен. Со силна соработка на различни одделенија, активноста за физички преглед беше успешно завршена за да се осигура дека вработените се во добра состојба Го става неговото тело во работа.

image.png

Компанијата Сантонг редовно ги организира вработените да вршат здравствени прегледи секоја година, за да можат вработените да имаат сеопфатно разбирање за сопствените физички услови и да ја зајакнат превенцијата од незаболување, рано откривање и рано лекување на болести, за да се обезбеди заштита на здравјето на вработените. , а во исто време да се грижи за вработените. Работата е спроведена. Трошоците за лекарскиот преглед се целосно на товар на компанијата, која наиде на добар прием кај вработените. Вработените кои учествуваа во физичкиот преглед, исто така научија повеќе методи и знаење за здравствена заштита, а почувствуваа и поголема грижа и љубов од компанијата.

image.png

Компанијата секогаш се придржувала до принципот ориентиран кон луѓето и го ставала физичкото и менталното здравје на вработените како важна агенда. Овој потег ги натера вработените да ја почувствуваат топлината на компанијата дома, дополнително го подобри нивното чувство за припадност, мобилизираше ентузијазам за работа, кохезија и центрипетална сила и одигра позитивна улога во компанијата's развој. Ја одразува корпоративната култура на"исто срце, ист морал и развој".

Во иднина, компанијата ќе продолжи добро да се грижи за вработените и да го промовира заедничкото здравје и развој на компанијата и вработените!


Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање