Kompania organizon ekzaminim fizik për punonjësit

2021/01/30

Me përmirësimin e vazhdueshëm të kompanisë'Sistemi i mirëqenies, për të garantuar shëndetin e punonjësve, për të përmirësuar shëndetin e tyre në punë dhe për të stimuluar entuziazmin e tyre për punë, kompania'Aktiviteti vjetor i ekzaminimit fizik të punonjësve filloi sërish më 25 dhjetor 2020.

Për ekzaminimin fizik, Qendra Komunale për Kontroll dhe Parandalim të Sëmundjeve organizon mjekë dhe ekspertë që të shkojnë me autobus profesional në kompani për ekzaminim në terren, i cili është më i përshtatshëm për punonjësit. Artikujt e ekzaminimit fizik përfshijnë rutinën e gjakut, rutinën e urinës, presionin e gjakut, mjekësinë e brendshme, elektrokardiogramin, radiografinë e gjoksit, etj. I gjithë procesi i ekzaminimit fizik është i rregullt, i standardizuar dhe i arsyeshëm. Me bashkëpunimin e fortë të departamenteve të ndryshme, u përmbyll me sukses aktiviteti i ekzaminimit fizik për të siguruar që punonjësit të jenë në gjendje të mirë. Vën trupin e tij në punë.

image.png

Kompania Santong organizon rregullisht punonjësit për të kryer kontrolle shëndetësore çdo vit, në mënyrë që punonjësit të kenë një kuptim të plotë të kushteve të tyre fizike dhe të forcojnë parandalimin e sëmundjeve pa sëmundje, zbulimin e hershëm dhe trajtimin e hershëm të sëmundjeve, për të siguruar mbrojtje për shëndetin e punonjësve. , dhe në të njëjtën kohë të kujdeset për punonjësit. Puna është zbatuar. Kostoja e ekzaminimit mjekësor përballohet plotësisht nga kompania, e cila është pritur mjaft mirë nga punonjësit. Punonjësit që morën pjesë në ekzaminimin fizik gjithashtu mësuan më shumë metoda dhe njohuri të kujdesit shëndetësor dhe ndjenë më shumë kujdes dhe dashuri nga kompania.

image.png

Kompania i është përmbajtur gjithmonë parimit të orientuar nga njerëzit dhe ka vendosur shëndetin fizik dhe mendor të punonjësve si një agjendë të rëndësishme. Kjo lëvizje i bëri punonjësit të ndjenin ngrohtësinë e kompanisë në shtëpi, rriti më tej ndjenjën e përkatësisë, mobilizoi entuziazmin e punës, kohezionin dhe forcën centripetale dhe luajti një rol pozitiv në kompani.'s zhvillimi. Reflekton kulturën e korporatës së"e njëjta zemër, i njëjti moral dhe zhvillim".

Në të ardhmen, kompania do të vazhdojë të bëjë një punë të mirë për t'u kujdesur për punonjësit dhe për të promovuar shëndetin dhe zhvillimin e përbashkët të kompanisë dhe punonjësve!


Informata themelore
 • Viti i themeluar
  --
 • Lloji i biznesit
  --
 • Vendi / Rajoni
  --
 • Industria kryesore
  --
 • Produktet kryesore
  --
 • Personi juridik i ndërmarrjes
  --
 • Punonjësit e përgjithshëm
  --
 • Vlera vjetore e prodhimit
  --
 • Tregu i eksportit
  --
 • Klientët e bashkëpunuar
  --
Chat with Us

Dërgoni kërkesën tuaj

Zgjidhni një gjuhë tjetër
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Gjuha aktuale:Shqip