Опис на производството

Слики

 

 

 

 

Полиетиленските јажиња со ултра висока молекуларна тежина се сметаат за најдобри јажиња за морски&индустриски апликации, изведба на јахти, аквакултура, комерцијален риболов, планинарење итн. и тие можат да бидат идеална замена за жица и челик во линијата за прицврстување на танкерските бродови, линии за знаменце за офшор платформи, влечни возила, линии за помош на бродови и многу повеќе.

Полиетиленските јажиња со ултра висока молекуларна тежина пливаат во вода што ги прави значително побезбедни, нивните својства на ниско растегнување обезбедуваат поголема чувствителност и нивното мало издолжување во комбинација со нивната мала тежина го олеснува нивното ракување.

Полиетиленските јажиња со ултра висока молекуларна тежина се 7-9 пати посилни од челик по тежина и 3 пати посилни од полиестер со еднаква тежина.

 

 

Информации за компанијата

  Нашата компанија е а професионален производител на јажиња, основан во септември 2004 година, лоциран во Кина.

   Нашите производи ги вклучуваат сите видови јажиња, како што се плетени јажиња, дијамантски плетени јажиња, цврсти плетени јажиња, шупливи плетени јажиња, двојни плетени јажиња, линија за пакување, појас, најлонски јажиња, ПП јажиња, полиестерски јажиња, јажиња, пластични јажиња, , конопни јажиња, PE јажиња, пристанишни линии, сидро линии, жици, врвни јажиња, специјални јажиња, мрежа, хамак и така натаму.

   Овие производи се широко користени во облека, миленичиња, играчки, хамак, шатор, качување, пловење, сурфање, кампување, експедиција, спасување, знаме, јахта, влечење, пакување, спортско слободно време, земјоделство, рибарство, морски, навигација и војска.

   Нашите производи се извезуваат во САД, Обединетото Кралство, Германија, Холандија, Австралија, Нов Зеланд, Дубаи, Саудиска Арабија и Југоисточна Азија итн. уживајќи во висока репутација со конкурентна цена и супериорен квалитет.

Наша предност

Компанијата е сертифицирана за CE, ISO и BV, а нејзиниот систем за контрола на квалитетот ја покрива секоја процедура, од набавка на материјали, обработка на производи, проверка на лице место, пакување и финална проверка.

1. Фабрички цени

Ние сме водечки производител на јажиња со влакна, па оттука нудиме фабрички цени

2. Професионално производство

10 години’ искуство со добро обучени работници, што може да гарантира квалитет со висока оценка и стабилност и доследност

3. Испорака навреме

Брза испорака, но ќе се потврди пред нарачката

4. Добра услуга

 

Пакување&Испорака

Сите видови на стилови на пакување се достапни во нашата фабрика, како што се канта, калем, калем, рамка за риби, школка од мида, пластични тапани, ткаени кеси,

картони и палети.

 

Процес на производство

Поврзани производи

https://www.alibaba.com/product-detail/amazon-hot-sale-performance-UHMWPE-rope_62410356708.html?spm=a2747.manage.0.0.707a71d2o5Ik8d

 

Производот може да го олесни товарот на нозете. Дури и по долго време одење и стоење, тоа нема да предизвика болки во стапалата или угнетување на стапалата. Облогата го прави отпорен на вода и прашина што на тој начин ја зголемува издржливоста. Облеката резултира во мажот. Тоа е стара поговорка, но вистинита. Ова парче облека може да помогне да се создаде подобар индивидуален впечаток кај другите. Облогата го прави отпорен на вода и прашина што на тој начин ја зголемува издржливоста.
Основни информации
 • Основана година
  --
 • Тип на бизнис
  --
 • Земја / регион
  --
 • Главна индустрија
  --
 • Главни производи
  --
 • Претпријатие правно лице
  --
 • Вкупно вработени
  --
 • Годишна излезна вредност
  --
 • Извозен пазар
  --
 • Соработени клиенти
  --
Chat with Us

Испратете го вашето барање

Изберете друг јазик
English English العربية العربية Deutsch Deutsch Español Español français français italiano italiano 日本語 日本語 한국어 한국어 Português Português русский русский 简体中文 简体中文 繁體中文 繁體中文 Afrikaans Afrikaans አማርኛ አማርኛ Azərbaycan Azərbaycan Беларуская Беларуская български български বাংলা বাংলা Bosanski Bosanski Català Català Sugbuanon Sugbuanon Corsu Corsu čeština čeština Cymraeg Cymraeg dansk dansk Ελληνικά Ελληνικά Esperanto Esperanto Eesti Eesti Euskara Euskara فارسی فارسی Suomi Suomi Frysk Frysk Gaeilgenah Gaeilgenah Gàidhlig Gàidhlig Galego Galego ગુજરાતી ગુજરાતી Hausa Hausa Ōlelo Hawaiʻi Ōlelo Hawaiʻi हिन्दी हिन्दी Hmong Hmong Hrvatski Hrvatski Kreyòl ayisyen Kreyòl ayisyen Magyar Magyar հայերեն հայերեն bahasa Indonesia bahasa Indonesia Igbo Igbo Íslenska Íslenska עִברִית עִברִית Basa Jawa Basa Jawa ქართველი ქართველი Қазақ Тілі Қазақ Тілі ខ្មែរ ខ្មែរ ಕನ್ನಡ ಕನ್ನಡ Kurdî (Kurmancî) Kurdî (Kurmancî) Кыргызча Кыргызча Latin Latin Lëtzebuergesch Lëtzebuergesch ລາວ ລາວ lietuvių lietuvių latviešu valoda‎ latviešu valoda‎ Malagasy Malagasy Maori Maori Македонски Македонски മലയാളം മലയാളം Монгол Монгол मराठी मराठी Bahasa Melayu Bahasa Melayu Maltese Maltese ဗမာ ဗမာ नेपाली नेपाली Nederlands Nederlands norsk norsk Chicheŵa Chicheŵa ਪੰਜਾਬੀ ਪੰਜਾਬੀ Polski Polski پښتو پښتو Română Română سنڌي سنڌي සිංහල සිංහල Slovenčina Slovenčina Slovenščina Slovenščina Faasamoa Faasamoa Shona Shona Af Soomaali Af Soomaali Shqip Shqip Српски Српски Sesotho Sesotho Sundanese Sundanese svenska svenska Kiswahili Kiswahili தமிழ் தமிழ் తెలుగు తెలుగు Точики Точики ภาษาไทย ภาษาไทย Pilipino Pilipino Türkçe Türkçe Українська Українська اردو اردو O'zbek O'zbek Tiếng Việt Tiếng Việt Xhosa Xhosa יידיש יידיש èdè Yorùbá èdè Yorùbá Zulu Zulu
Тековен јазик:Македонски
Испратете го вашето барање